Улітку 2017 р. у ЗМІ з’явилася інформація про те, що прокуратура Харківської області оскаржує рішення Пісочинської селищної ради, за яким незаконно було приватизовано будівлі санаторію «Рай-Оленівка». Оскільки санаторій розташований на території Пісочинської селищної ради, а його діяльність може суттєво впливати на розвиток усієї селищної громади, то «ГО-«Альтернатива» передрукувала вказану вище інформацію.
На наш подив, в інформаційному бюлетені Пісочинської селищної ради «Пісочинської вісті» з’явивися коментар, що подана нами інформація «не є коректною».
Аби не вводити в оману мешканців Пісочині та Рай-Оленівки, ми звернулися до прокуратури області (лист від 21.11.2017 NД/510) з проханням прокоментувати зазначену ситуацію.
Нам відповів заступник прокурора Харківської області А.Гончаренко, який листом від 01.12.17 №05/1-4217 повідомив: «…за наслідками вивчення прокуратурою області питання відчуження державного майна в с. Рай-Оленівка на території Пісочинської селищної ради Харківського району встановлено наступне.
Сесією Пісочинської селищної ради Харківського району 02.08.2012 прийнято рішення про оформлення права приватної власності на комплекс нежитлових будівель у кількості 18 об’єктів за ПрАТ «Санаторій «Рай-Оленівка». У подальшому 1 із будівель зазначеного комплексу на підставі договору купівлі-продажу відчужено громадянину, яким оформлено право власності на це майно.
Разом з тим, зазначений комплекс нежитлових будівель відноситься до статутного фонду ЗАТ «Укрпрофздоровниця» та був державною власністю, а право розпоряджатися цим майном належить виключно Фонду державного майна України.
Відповідно до інформації Фонду державного майна України дозвіл на відчуження чи в інший спосіб зміни власності майна не надавався, у зв’язку з чим прокуратурою області в інтересах держави в особі останнього до Харківського районного суду пред’явлено позовну заяву про визнання незаконним та скасування рішення селищної ради від 02.08.2012, скасування права власності на комплекс нежитлових будівель та витребування у ПрАТ «Санаторій «Рай-Оленівка» і громадянина на користь держави.
Судовий розгляд справи триває».
Отже, далі буде...
Громада Пісочина сподівається, що не тільки «відчужений» санаторій повернеться у власність держави, а й «відчужений» подібним чином стадіон також повернеться громаді Пісочина.
Віктор Кисіль