Зміст проекту

У межах проекту заплановано створити в населених пунктах Харківської області групи із числа активних громадян, які навчаться контролювати органи місцевого самоврядування зможуть впливати на прийняття ними рішень. Навчання активного й небайдужого до свого життя населення відбуватиметься шляхом аналізу та роботи з місцевим бюджетом органів місцевого самоврядування. Вплив на прийняття рішень органами місцевого самоврядування відбуватиметься шляхом публікації інформації про зловживання, виступами на сесіях місцевих рад, зверненням до правоохоронних органів.

Під час реалізації проекту буде проводитися навчання активістів місцевих громад аналізувати бюджетну політику та фінансову дисципліну органів місцевого самоврядування. Навчання передбачає такі види діяльності:

  1. Виявлення порушень фінансової дисципліни
  2. Дослідження ефективності використання бюджетних коштів
  3. Визначення якості виконаних робіт
  4. Пошук ресурсів для місцевих ініціатив

Цільова аудиторія

Групи місцевих активістів у громадах, що об’єднуються.

Термін реалізації проекту

Червень 2016 р. – лютий 2018 р.

Завдання проекту

Створення груп впливу шляхом об’єднання й навчання активістів для кваліфікованої роботи з місцевими бюджетами, враховуючи особливості законодавства України. Таким чином можна буде підготувати майбутні кваліфіковані кадри й для роботи в органах місцевого самоврядування, й в органах державної влади.

Очікувані результати

Завдяки якісно проведеному аналізу й контролю діяльності органів місцевого самоврядування можна кардинально змінити підхід до формування місцевих бюджетів, тобто, більш якісному й ефективному використанню бюджетних коштів.

Змусити органи місцевого самоврядування до 100-відсоткової відкритості власної діяльності й поступовому переходу до програми «народний бюджет» залучення населення до формування річного бюджету. Запровадження поняття «стратегічний бюджет», планування місцевого бюджету на 5-10 років для реалізації довгострокових проектів.

Ризики проекту

  1. Спротив місцевої влади
  2. Пасивність населення
  3. Деморалізація правоохоронних органів